Çakıl Taşları 2. Bölüm İzle 20 Temmuz
Reklam Görüntüleniyor... Tanıtımı Kapat (Skip Ads)
Çakıl Taşları 2. Bölüm İzle 20 Temmuz

Bölüm Özeti Şu Şekilde...

Çakıl Taşları'nda üniversite sınavında başarız olan beş gencin hikayesi anlatılıyor. Farklı orta sınıf semtlerinde, farklı aile yapıları olan beş genç... Ortak noktaları; kaybetmek.

Üniversite sınavını kaybeden geçlerin ümitleri tükenmek üzereyken, Ayçin, Sevil ve Cihan'a özel bir üniversiteden burslu okuma teklifi geldi. Çok sevinen üç genç, okulun tanıtım gününe gittiler. Fakat okuldan çıktıktan sonra hepsinin yüzleri düşmüştü, çünkü bir kereye mahsus olmak üzere verilmesi gereken 3.000 TL kayıt üceti vardı. Hepsinin durumu belliydi; kötüydü. Ayçin ve Sevil'in aileleri zar zor geçindiriyordu evi. Cihan'ın ailesinden kalan sadece Ağabey'i vardı.

Ayçin, ilk önce babasından istedi kayıt parasını ama babasından hayır yoktu. Sonra çareyi kuzenini aramakta buldu. Annesine de okulun taksitlendirme yapacağını söyledi.
Sevil ise mutsuzdu. Annesi, Sevil'in yaşı geçmeden evlenip yuvasını kurmasını istiyordu. Babası ise ne yapıp ne edip, kızını okutmak istiyordu ve kızını okutabilmek için arabasını sattı. Cihan'ın ağabeysi ise birinden borç alıp, getirdi.

Şimdi herbiri üniversiteye gitmek için hazırdı. Hepsi de kayıt parasını hesaba yatırmış, kayıt için söylenen yere gitmişti.İlk olarak Cihan kayıt masasına gitti. Gittiğinde böyle bir üniversite olmadığını söylediler. Cihan, çaresizce bağırken, diğer iki kız da Cihan'nın yanına geldiler. İlim İrfan Üniversitesi diye bir üniversite yoktu.

Kara kara düşünen gençlerin hayalleri yıkılmakla kalmamış, her birinin zar zor bulduğu 3.000TL de gitmişti. Azim abidesi Sevil, vazgeçmeye niyetli değildi.Adamı bulup yakasına yapışacaktı da nasıl? Cihan, çoktan vazgeçmişiti, iki kız olmasa.

Akıllarına gelen her yolu sırayla denemeye başladılar. Önce gelen belgelerdeki telefon numarasını aradılar. Numara kullanılmamaktaydı, adres sahteydi. Umutlarını yitiren kızlar yollarını ayırdı. Sonra Sevil'in aklına kargo geldi. Kargodaki isime baktı ama ordan bir şey elde edemedi ama hangi şubeden yollandığını öğrenmişti. Hemen Cihan ve Ayçin'e haber verdi ve şubenin yolunu tuttular.Fakat ordan da pek bir şey elde edemediler. Vazgeçip ayrılmışlardı ki; Sevil'e bir telefon geldi. Arayan dolandırıcı Ekrem'in ablasıydı. Bütün her şeyi sevile anlattı ve Sevil de, Cihan ve Ayçin' e haber verdi. Ekrem'in ablasıyla birlikte, Ekrem ve Cenker'e oyun oynayarak onları yakalamayı başardılar. Bağladılar ve sorguya başladılar. Ekrem, nasıl yaptıklarını bir bir anlattı. Kandırılan sadece üçü olmuştu. Gençlerin istediği; parayı alabilmekti ama ortada para filan yoktu. İki hayta, parayı dershaneye yazılabilmek için kullanmaya çalışmışlar, başarılı olamayınca da paraya ihtiyacı olan özel bir hoca tutup, parayı ona vermişlerdi. Bu durumu öğrenen üç genç ne yapacaklarını şaşırdılar.Hepsinin ailesi, çocuklarının üniversiteye gittiklerini sanıyorlardı.

URL :
Yorumlar
Yazan  eylül | Tarih : 06.11.2010
çok güzel bir film onlar acaba üniversiteyi kazancaklar mı bilemiyorum
Yazan  nes!be(: | Tarih : 26.07.2010
müthiş bi dizi oldukça komik ve eğlenceli heke$e tavsiye edrim
Yazan  ece güler | Tarih : 24.07.2010
güzel bi film tavsiye ederim ve yorum yazanlar hani sanmasınlar herkes onların yorumunu okuyacak neyse e artık 3. bölüme geçsek diyorum ve çakıl taşları diyorum geyik muhabbeti isteyenler bana cevap yani buraya cevap yazsınlar ok bu arada ben ece herkese slm!!!:):)::)good bye
Yazan  beyza aslan | Tarih : 21.07.2010
bence çok güzel bi dizi .bence herkez bu diziyi izlemeli
Yazan  Emine baser | Tarih : 20.07.2010
E hadi ekleyin aritk 2.ci Bölümü !!
Yazan  buse asuk | Tarih : 20.07.2010
bence cok guzel ve kamok bır dızı herkese tavsıye ederım...
Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *

- İsim, E-mail ve yorumlarına özen göstermeyen kullanıcıların yorumları silinir..
Güncel Kategoriler